Když jsem si našla svého prvního
přítele, začala jsem brát hormonální antikoncepci. Přišlo mi to přirozené,
normální a vlastně jsem se cítila i trochu IN. Mamka s tím tenkrát nesouhlasila,
přece jen měla své názory ohledně umělých hormonů, tak jsem ji brala tak trochu
tajně. Asi po devíti letech jsem ji brát přestala a už ani znovu nezačala.
Vlastně si teď ani nedokážu uvědomit, proč jsem toto rozhodnutí udělala.
S pilulkami jsem neměla žádný problém – netloustla jsem po nich, nebylo mi
špatně. Vlastně jsem nevnímala žádný rozdíl ve stavu před a po. Bylo to spíše
takové intuitivní rozhodnutí, možná taky trochu ovlivněné mou ne-chemickou
výchovou.
středa 30. srpna 2017
Můj život bez hormonální antikoncepce
Už odmala jsem byla vychovávaná
v tom, že v případě nemoci se hned nemusí utíkat k doktorovi pro
penicilin, ale je dobré začít přírodními prostředky. A tak, když jsem byla
nachlazená, moje mamka mi dělala čaj s medem a citronem, šťávu z cibule
a hřebíčkové kloktadlo. Léky se nasazovaly až, když šlo do tuhého.
čtvrtek 24. srpna 2017
Simon Mawer - Skleněný pokoj
První, co se o této knize dozvíte je její inspirace vilou Tugendhat. Jedinou brněnskou památkou, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Kniha osloví i ty, kteří by kolem ní prošli bez povšimnutí, právě díky této stavbě. Pokud jste ve vile byli nebo se tam teprve chystáte, je kniha téměř povinnou četbou.
Já ve vile byla a musím sebekriticky přiznat, že jsme po prohlídce nijak zvlášť netoužila. Nejsem příznivcem funkcionalismu, prostě to byla shoda jedné ostravské návštěvy s volnými místy na prohlídce. Možná to bylo tím nulovým očekáváním, ale vila mě naprosto uchvátila. Zejména "skleněný pokoj". V knize autor používá německou slovní hříčku Glassraum - Glasstraum. Tedy přidáním jednoho písmene se ze skleněného pokoje stává skleněný sen. A ze samotné knihy je poznat, že autor byl vilou taky zřejmě nadšen. V knize jsou až obdivuhodné detaily o počtu schodů a brněnských ulicích a parcích.
středa 16. srpna 2017
Prší krásně
Miluju déšť. Úplně nejvíc takový ten letní, kdy během minuty promoknete na kost a vůbec vám to nevadí, protože za prvé není toho mokrého oblečení tolik, za druhé vám ani vašim kostem není zima, protože je stejně pořád teplo a za třetí se většinou rychle dostanete domů, kde se můžete usušit. Takže jsem kdysi zcela úmyslně chodila v dešti, zatímco všichni ostatní se tísnili v autobusové zastávce a vchodech do domů. Jako totální blázen samozřejmě. Jasně, nelezla jsem pod okap, když mě čekala pracovní schůzka nebo jsem předtím strávila dvě hodiny u zrcadla zkrášlováním sebe samé, ani jsem si nelebedila dvě hodiny v kaluži na letním kině. Ale na takovém řízeném letním totálním zmoknutí je něco rebelského.
pondělí 7. srpna 2017
Lucy Diamond - Kavárna na pláži
Teploty stoupají a přichází čas nenáročného letního čtiva. Tahle knížka byla přesně to, co jsem od ní čekala. Čtivá, jednoduchá, milá. Myslím, že v originále bych si ji užila více, ale ani v češtině nebyla k zahození. A kdo by nechtěl mít kavárnu na pláži? I když ne zrovna v Karibiku, ale jen v Británii.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)